Pleksi

Od długiego czasu zajmujemy się cięciem i grawerowaniem akrylu, dzięki temu zdobyliśmy niezbędną wiedzę, która pozwala nam osiągać doskonałe efekty. Wiemy, jakich materiałów należy używać oraz jak obsługiwać nowoczesne urządzenia, by powstałe prace były zawsze na najwyższym poziomie. Nie używamy słabych materiałów, ponieważ dbamy o to, by z naszej firmy wychodziły produkty wysokiej jakości. Pleksa jest doskonałym materiałem do obróbki laserem, każdorazowo powstają z niej niesamowite przedmioty.

Doświadczenie z obróbką pleksi pozwala nam na tworzenie przedmiotów, które zapierają dech w piersiach.

Grawerowanie Pleksi

Często można usłyszeć inne określenie dotyczące tego materiału np: pleksi lub akryl. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów płyt, do swojej pracy wybieramy te najwyższej jakości. Nie możemy pozwolić sobie na grawerowanie w słabej jakości materiale, ponieważ odbiłoby się to na efekcie tworzonego dzieła.

Dlaczego tak chętnie pracujemy z Pleksi?

Uzyskujemy czyste i gładkie krawędzie, których nie musimy dodatkowo polerować.

 • Podczas pracy z akrylem, nie wytwarzają się zanieczyszczenia typu: wióry.
 • Bezkontaktowa obróbka pozwala na zminimalizowanie uszkodzeń i utratę materiału.
 • Nie ma potrzeby mocowania materiału.
 • Zaskakująco wysoka jakość cięcia, nawet podczas długiego czasu pracy.
 • We wszystkich typach akrylu, uzyskujemy właściwie pozbawione promienia kontury wewnętrzne.
 • Podczas pracy obróbka akrylu odbywa się przy pomocy foli zabezpieczającej, zapobiega to ewentualnym uszkodzeniom.

Wyróżniamy dwa rodzaje Pleksi:

Wylewaną

Pleksi wylewana – należy do materiałów droższych, jest szczególnie polecana do grawerowania. Grawerowanie i cięcie odbywa się sprawnie, dzięki temu możemy szybko zrealizować zamówienia naszych klientów. Doskonała wprawa przy pracy z pleksi pozwala nam uzyskać rewelacyjne wzory w ekspresowym tempie. Dzięki znakomitym właściwościom pleksi możemy stworzyć na niej wspaniałe kontrasty, odcienie szarości, czy drobne detale.

Wytłaczaną (ekstrudowaną)

Pleksi ekstrudowana – jest materiałem tańszym, jednak używamy jej tylko do cięcia, nie nadaje się do grawerowania. Z doświadczenie wiemy, z na tym materiale nie należy wykonywać znakowania. Powstają na nich brzydkie pęknięcia, rysunek nie posiada kontrastu. Nie podejmujemy się grawerowania rysunków na tym tworzywie, z uwagi na kiepską jakość końcowego efektu. Wykonujemy produkty wysokiej jakości, które służą klientom przez długi czas w doskonałym stanie.

Grawerowanie laserem w akrylu pozwala osiągać nam rewelacyjne efekty, jest to materiał, z którego najchętniej korzystają klienci zaopatrujący się w produkty reklamowe. Krawędzie produktów wykonanych z akrylu charakteryzuje błysk i brak konieczności dodatkowego polerowania.

W jakich branżach najczęściej wykorzystujemy akryl?

 • Branża reklamowa
 • Druk cyfrowy
 • Systemy wystawiennicze i prezentacyjne
 • Modele architektoniczne
 • Ekspozytory
 • Materiały POS
 • Litery
 • Znaki wewnętrzne i zewnętrzne
 • Trofea akrylowe

Dysponujemy pleksi występującą w wariancie fluorescencyjnym oraz posiadającą błyszczące wykończenie. Dzięki wspaniałym właściwościom materiału możemy uzyskać efekt dnia i nocy (czarna płyta po podświetleniu, staje się jasna). Korzystamy z akrylu o wykończeniu piaskowym, charakteryzuje go wysoka wytrzymałość na uszkodzenia. Do produktów podświetlanych, dobieramy specjalny materiał, który zapewnia duża przepuszczalność i doskonale rozprasza światło, dzięki temu na materiale nie tworzą się niepotrzebne plamy. Dla produktów eleganckich używamy akrylu posiadającego piękne satynowe wykończenie. Często korzystamy z akrylu transparentnego, który posiada cienką warstwę koloru pod spodem, przy jego podświetlaniu uzyskujemy doskonały kontrast.

Wybieramy tylko sprawdzone materiały wysokiej jakości, dzięki temu możemy ciąć i grawerować rozmaite produkty dla naszych klientów bez obaw o uszkodzenie materiału, czy brzydki efekt końcowy. Posiadamy sprawdzonych dostawców, dzięki temu możemy zawsze świadczyć usługi na wysokim poziomie. Działamy kreatywnie, wykonane projekty, wywierają pozytywne wrażenie na naszych klientach. Posiadamy bogatą ofertę dzięki temu, nasi klienci mają do wyboru szeroką gamę produktów. Zawsze chętnie służymy radą oraz przedstawiamy przykładowe realizacje zbliżone do potrzeb nabywcy. 

Znajomość techniki grawerowania w pleksie pozwala nam na wykonywanie fantastycznych grawerów w rozmaitych formach.

Często wzbogacamy wykonywane przedmioty, dodając do nich odpowiednie detale np. folię. Uzyskany efekt jest rewelacyjny i nadaje produktom elegancji np.: dyplomom czy tabliczkom dekoracyjnym.

 Jakie produkty tworzone z pleksi najczęściej są zamawiane przez klientów?

Pleksi cieszy się bardzo dużą popularnością, najczęściej klienci zamawiają szyldy reklamowe, napisy, oryginalne ozdoby na ścianę.

Mamy za sobą lata doświadczenia oraz ogromną liczbę pomysłów, na wykonywanie unikalnych wzorów z akrylu, zapraszamy do współpracy!