Szkło

Grawerowanie szkła

Dzięki nowoczesnym urządzeniom do grawerowania laserem szkła możemy poddawać obróbce rozmaite produkty. Zajmujemy się grawerowaniem szkieł okiennych oraz luster. Mamy doświadczenie w obróbce elementów stożkowych oraz zaokrąglonych. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi dotychczas wykonanymi pracami. Dla naszych klientów grawerujemy kieliszki do wina, szampana, butelki oraz karafki.

Praktyka w grawerowaniu szkła wykazała, że lepsze w obróbce jest szkło wylewane – zawiera mniejszą zawartość ołowiu i jednorodną strukturę.

Grawerując szkło dmuchane oraz kryształowe, napotkaliśmy na komplikacje- w trakcie pracy na materiale pojawiają się naprężenia, które są przyczyną późniejszego pękania szkła.

Przy grawerowaniu luster, obrabiamy jedynie tylną część produktu, nie grawerujemy powierzchni produktu.

Nie tniemy laserem szkła, ponieważ nie jest to wykonalne.

Podczas pracy korzystamy z różnych praktyk, dzięki którym uzyskujemy oryginalne efekty pracy:

1. Wilgotny ręcznik papierowy

Jeśli potrzebujemy uzyskać biały grawer oraz zapobiec wystąpieniu szorstkości w miejscu wykonywania motywu- używamy do pracy wilgotnego ręcznika.

2. Taśma maskująca

Pozwala na uzyskanie wzoru w szarym kolorze oraz uniknięciu szorstkości.

Obydwie metody wymagają dużej dokładności od grawerującego, aby w trakcie nakładanie nie wytworzyły się pęcherzyki powietrza.

3. Grawerowanie bez materiałów pomocniczych

Szkło można obrabiać bez korzystania z dwóch powyższych metod, uzyskując podobne efekty dzięki ustawieniom lasera.

Wykonując grawerowanie na szkle, jesteśmy w stanie wytworzyć niepowtarzalne prezenty i gadżety reklamowe. Nasza praca przy obróbce szkła odbywa się bezdotykowo, dzięki temu materiał tak delikatny, jakim jest szkło, jest bezpieczne i wolne od ryzyka stłuczenia.

W procesie roboczym nie występują żadne naprężenia szkła, co znacznie redukuje niebezpieczeństwo pęknięcia delikatnego, okrągłego szkła. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty, która z każdym dniem powiększa się o nowe produkty.

Nasi klienci mogą zawsze liczyć na cenną poradę dotyczącą wyboru modelu, wzoru produktu, jakim są zainteresowani.